Türkiye

Berard® Metodu AIT

İşitsel Algı Yöntemi
Bilimsel Raporlar
  • Bilimsel Raporlar

    Uygulamadaki Bilimsel Raporlar

    Sayfaya Git..

Aile Yorumları
  • Aile Yorumları

    Sayfaya Git...

Aile Yorumları

aile yorumları

İ. 17.05.2005

İlk başta bazı seslere tepki olarak kulaklarını kapatıyordu. ( Özellikle zil sesi) Sezer hanımla çalışmaya başladıktan sonra , bu sesten fazla rahatsız olmamaya başladı. Özellikle 10. Seanstan sonra hocalarıyla (ilkokul 1. sınıfa gidiyor) konuştuktan sonra derslere karşı daha ilgili olduğunu, daha dikkatli yazı yazdığını, konsantrasyonunun daha çok arttığını ve sınıfta dolaşma alışkanlığının azaldığını duydum. İlgimi çeken bir başka yön de daha anlamlı cümleler kurmaya başladı. Yaşıtlarınla iletişimi arttı.

Annesi S.İ

 

aile yorumları

D 20.03.2009

D için 2. kez gelişimiz ve  iyi duygularla ayrılıyoruz. D.’nin göz kontağında oldukça iyi bir artma oldu. Seslere karşı hassasiyeti azaldı ve okuldaki seslerden daha az etkilenmeye başladı. Benim için en önemlisi de kalabalık içinde sesleri ayırt edip, insanlara cevap vermeye başladı. Teşekkür ederiz.

Annesi

 

 

 

S.C   10.10.2009

Üniversiteye hazırlanan kızım S üst kattaki komşunun koşturan çocuklarından çok rahatsız oluyordu. Eğitimi duyar duymaz sezgim S için gerekli olduğunu söyledi. Babası vakit kaybı olacağını söylese de ben S’nin denemesini istedim. Üst kattan gelen gürültüyü duymayıp, derslerine odaklanması mucize gibiydi. İyi ki bu eğitimi aldırmışım kızım istediği bölümü ve şehiri kazandı. Çok teşekkürler Selvi hanım.

Annesi

aile yorumları

 

Ö: Y   18.07.2010

Ö.’nün ses hassasiyeti olduğunu düşündüğümüz için bu işitme seanslarına katıldık. İlk seanstan itibaren Ö.’de konuşma isteğinin attığını gözlemledim. Kurduğu cümlelerin daha kurallarına uygun cümleler olduğunu gördüm. Sezer hanım’ın şirin kedisi Lucy ile güzel bir arkadaşlık kurdu. Daha önce kedi, köpek gibi canlı hayvanlarla çok iletişim kurmamıştı. Müzik dinlemek için ve lucy ile oynamak için çok heyecan ve sevinç duyarak seanslara geldik. Önümüzdeki günlerde bu olumlu etkilerin daha da artacağına inanıyorum. Sezer hanım’a teşekkürler…

Annesi S:Y

 

aile yorumları

S 02.11.2011

konuşamadığı, koşamadığı ve el becerileri yeterli olmadığı için çare aramak amacıyla bu yolu denedik. 20 seans katıldık. İlk etapta yürüme konusunda daha kendine güveni geldi ve destek istemeden merdiven inip, çıkmaya başladı.

Annesi

 

 

Ö 15.02.2012

E.disleksi probleminden dolayı okumada güçlük çekiyordu ve çabuk sinirlenip, vazgeçiyordu. Dinleti seansları ortasında okuması oldukça düzeldi. Kendine güveni arttı. En önemlisi motive bir halde! Kedilerle arkadaşlığı sayesinde koşarak gelir olduk. Herhalde seanslar bitince de Sezer hanımı ve minikleri ziyaret etmek isteyecek… Her şey için çok teşekkür ederiz Sezer hanım.Unutmadanö kendini ifade etmesi ve cümle kurması fevkalade gelişti.

Annesi

 

Berard Konuşma gecikmesi

A 16.12.2012

Uzun araştırmalarımız sayesinde Sezer hanım’a  ulaşabildik. Öncelikle Güzerinde olumlu etkiler olduğunu düşünüyorum. Güney şimdi daha mutlu, göz teması daha kolay kurulmaya başlandı, kendini daha kolay bir şekilde ifade ediyor. Kedilerinizi çok sevdi. Koşarak ve mutlu bir şekilde geliyor, umarım 6 ay sonra bu yazıya daha çok şeyler eklemiş olacağız. Sezer hanımı seviyoruz . Bu yöntemi ve eğitim şeklini bize kazandırdığı için  Selvi Borazancı Persson’a  ve Sezer Borazancı’ya çok teşekkür ediyoruz. Sık sık ziyaretlerimiz devam edecek. Kendilerine başarılar dilerim.

Babası

 

 

F.S   12.02.2013

Kızımız çok ders çalışıyor ama testlerde başarılı olamıyordu. Yaşadığı stres yüzünden bildiklerini yanlış işaretliyordu. Berard yapmak için başvurduğumuzda sınava az bir zaman kalmıştı ve başarı için herhangi bir garanti de yoktu. Seanslara arabamla hergün getirdim. Zamanı çok önemliydi. 16’ıncı seanstan sonra kızım deneme testlerinde istediği sonuçları almaya başladı. Berard etkisinin 6 ay sonra tamamlanacağının söylenmesine rağmen biz istediğimize ulaştık. Berard Metodu 6 ay geçmeden bile etkisini gösterdi.

Anne ve Babası

Berard nasıl uygulanır

 

 

 

Ö 13.08.2013

M’yi bir ay önce gören teyzem M’nin bayağı düzeldiğini söyledi. Benim farkettiğim özellikler şöyle: Göz teması kurma eğilimi ve süresi arttı. Bizim M’ye öğretmediğimiz kelimeleri  söylemesi, kelime dağarcığında artış olması, bizim söylediğimiz bazı kelimeleri tekrar etmeye istekli olması, çevresiyle daha ilgili olması.

 

Babası

 

aile yorumları

Ö 13.18.2013

Emre ile ilgili önemli değişiklik agresif ve hareketli durumların azalması oldu. Anne ve öğretmenlerle daha ılımlı ve itaatkar davranış sergiliyor.

Babası

 

aile yorumları

 

E 01.07.2014

Berard Metodu uygulandığından buyana gözle görülen şeyler oldu mesela; konuşması daha dikkatli, çok soru sormaya başladı. Dinlemeye başladı bizleri, bakışları bile daha farklı oldu. Her şey için teşekkürler.

Annesi

 

 

 

D.K 27.03.2014

2014 mayıs ayında internetten araştırmalarımız doğrultusunda  Sezerhanım’a ulaştık. Gelirken şüphelerimiz, kaygılarımız vardı. D’nin sorunu 5 yaşında olmasına rağmen söz dinlememe, okulda uyumsuzluk, gece uyumamalar, rüyalar görmeler, hırçınlık ani sert tepkiler gibi sorunlar yaşıyorduk. Berard dinledikten sonra   %90 bir değişim oldu, gece uykusu düzeldi,kısaca yaşadığımız sorunlar artık bizim için yok. Biz çok memnun kaldık. Sorunları olanlara tavsiye ediyoruz.

Annesi

 

aile yorumları

A 4,5 yaşında, 30.11.2014

Kızımda dikkat sorunu ve konuşma problemi var. İnternetten araştırmalar sonucu Sezer hanım’a  ulaştık. Sonuç için daha erken olsa bile, biz şimdiden etkilerini görmeye başladık. Uykusu daha derin oldu ve sabah kalktığında daha sakin ve zinde oluyor. Dikkatini daha çok vermeye başladı, mesela arabada giderken camdan dışarı bakıp, bazı şeyleri bize anlatmaya çalışıyor ve bazı kelimeleri bizden duyup tekrarlamaya çalışıyor. Biz çok memnun kaldık.

Babası

 

N.O    01.12.2014

Bu bizim üçüncü Berard yapışımız. Oğlum her şeyi anlıyor ama konuşmuyordu. İşaret ile anlatıyordu. Şimdi birkaç kelimelik cümlelerle kendini ifade edebiliyor. Konuşma terapisine hep devam ediyoruz. Berard’a başladıktan sonra konuşması başladı ve hızlı bir yol kat ettik. Darısı N gibi durumda olan tüm çocukların başına.

Annesi

 

 

K.Ö

Eskiden, Türkçe paragrafları olsun, felsefe paragrafları olsun zorlanarak okurdum. Tekrar tekrar okuma gereksinimi duyardım, büyük oranda azaldı. Örneğin 40 soruluk Türkçe denemesini 40-50 dakikada çözerken son 3 denememde 25 dakika sürmeye başladı. Felsefeyi okurken canım sıkılmıyor. Öğrendiklerim aklımda daha kalıcı olmaya başladı. Örneğin organik kimyayı 2 haftadır tekrar etmemiştim. Ertesi gün de organik kimya yazılımız vardı. Şöyle bir göz attıktan sonra yeni işlenen konuyu da bir kere yazdım ve bıraktım çalışmayı. 30’da 30 yaptım. Sınav sırasında zamanımı daha dikkatli kullanmaya başladım. Oldukça rahat bir şekilde sınavlara girmeye başladım.

Kendi

 

aile yorumları

A.Z

‘Deneme testlerinde kızımın ortalama yanlış sayısı 22 idi. Berard Metodundan sonra yanlış sayısı ortalama 6 ya düştü. Dersleri çok daha iyi anlıyor. Çok daha iyi ders çalışıyor. Uyarmama hiç gerek kalmadı. Çok,çok teşekkürler.

Annesi

 

Özel Ders Öğretmeni

Öğrencime derse giderken zevkle gidemiyordum açıkçası ayaklarım geri geri gidiyordu, akrabam olduğu için de bırakamıyordum .Geçen hafta farkı fark etmeye başladım bu hafta farkı daha kesinleştirdim. Odaklanma sorunu vardı ve kendi başına ders çalışmıyor soruları çözmüyordu. Beraber çözersek iyiydi yalnız yaptığında çoğunu yanlış yapıyordu. Bu sabah onunla dersim çok zevkli geçti çünkü çok hızlı kavradı. Test hazırladım 20 soruluk ve hadi bakalım bunu tek başına yapacaksın dediğimde yaptı ve 20 soru da doğruydu. Açıkçası çok inanmıyordum değişiklik olacağına ama artık inanıyorum.

 

aile yorumları

E.K

Ben E K’nin velisiyim. 2 Ocak 2015’de oğluma Berard Metodu uygulanmaya başlandı. Yirmi günde çocuğumda gördüğüm güzel değişimler oldu. Bunlar; arada bir kafasını sallardı. Baş sallamaları bitti. Artık herkesle göz teması kuruyor, başını kaldırabiliyor. Daha aktif kendini ifade etmeye başladı. Sınıf öğretmeninin bana söylediği arkadaşlarıyla iletişimi düzeldi, derslere ilgisi arttı, daha araştırmacı oldu.
Bu eğitimin gelişiminin altı ayda tamamlandığını düşünürsek yirmi gündeki gelişmeler bizim için mutluluk verici. Gül hanım ve Ezgi hanıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki böyle eğitim kurumları var. Çocuklarımız için çok faydalı olacağına inanıyorum. Herkese tavsiye ediyorum.
A. K