Türkiye

Berard® Metodu AIT

İşitsel Algı Yöntemi
Bilimsel Raporlar
  • Bilimsel Raporlar

    Uygulamadaki Bilimsel Raporlar

    Sayfaya Git..

Aile Yorumları
  • Aile Yorumları

    Sayfaya Git...

Berard AIT’nin Eğitim Müziği

Berard Metodu Müziği

Müzik seçimi Berard AIT uygulamaları için büyük bir önem taşır. Guy Berard, cihazlarının (Earducator veya Audiokinetron) en etkin şekilde müziği işleyebilmesi için kullanılan müzikte bazı özellikler aradı.

Berard ve Bill Clark, müzik parçalarını 1990 yıllarının başında inceleyerek Berard’ın aradığı özellikleri taşıyan müzik listesini düzenlediler. Berard Uygulamalarında kullanılacak müziğin geniş bir frekans yelpazesi ve hareketli temposu olması gerektiğinden yüzlerce müzik analizi yaptılar. İnceledikleri müziğin büyük bir kısmı Berard’ın özellikleri taşımıyordu. Örneğin çok tutulan  MP3 müziklerinin alçak ve yüksek frekansları sıkıştırıldığından, Berard AIT için uygun değildi.

Diğer önemli bir konu seçilmiş ve uygun olan müziğin Earducator tarafından modüle edilmesi yani en uygun şekilde işlenmesiydi. Müziğin titizlikle seçilip aynı titizlikle de Earducator tarafından modüle edilmesiyle, uygulamadan geçen danışanlar, var olan zihin potansiyelini en üst seviyede kullanma şansını yakalayacaktı.

Bilimsel çalışmalar ve rapor  http://www.berardaitturkiye.com/bilimsel-raporlar sonuçlarında uygulama sonucunda algı/yorum/motor  potansiyelini yükseltme oran ve yüzdelerini inceleyebilirsiniz.